Dachówki ceramiczne – bezkonkurencyjny materiał pokryciowy?

dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne są najwytrzymalszym materiałem pokryciowym, a przy ich zastosowaniu można zbudować dach, który przetrwa kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat. Charakteryzują się przy tym doskonałymi właściwościami wentylacyjnymi i akustycznymi oraz wyjątkowo estetycznym wyglądem.

Czy rzeczywiście są bezkonkurencyjnym rodzajem pokrycia dachowego, czy może – w przypadku wybranych typów dachów – warto zdecydować się na zakup innych dachówek?

Pokrycie ceramiczne wymaga solidnej więźby

 Dachówki ceramiczne wyróżniają się na tle innych pokryć dachowych tym, że najlepiej radzą sobie z niszczącym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Są w stanie przetrwać nienaruszone nawet przy bardzo silnych wiatrach czy intensywnych opadach śniegu. Takie właściwości dachówek ceramicznych nie biorą się znikąd – do ich produkcji używa się wysuszonej i wypalonej gliny, która na skutek zastosowania procesów technologicznych staje się materiałem wyjątkowo odpornym.

Niemniej w parze z ponadprzeciętnością wytrzymałością dachówek ceramicznych idzie ich duża waga. Pokrycia ceramiczne są masywne, dlatego – przed ich ułożeniem – konieczne jest zbudowanie solidnej więźby dachowej.

Dachówki ceramiczne nie na każdy rodzaj dachu?

 Dachówki ceramiczne są estetycznym rodzajem pokrycia dachowego, które podkreśla prestiż domu i jego otoczenia. Najczęściej są stosowane na dachach o nieregularnych kształtach, na których w pełni uwidacznia się ich piękno. Mogą być układane na dachach o różnycm kącie nachylenia powierzchni, choć, co oczywiste, najlepiej prezentują się na stromych połaciach.

Cena nie gra roli?

 Sprawdzone parametry techniczne i niezaprzeczalne walory estetyczne dachówek ceramicznych znajdują odzwierciedlenie w ich cenie. Są to najlepsze materiały pokryciowe spośród dostępnych na rynku.

Dachówki ceramiczne – bezkonkurencyjny materiał pokryciowy?